پنج شنبه ۳۰ دی ۹۵ - January 19, 2017

کدخبر : 48014
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۵

آیت‌الله هاشمی شناسنامه انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در مازندران از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از ارکان رکین نظام جمهوری اسلامی و شناسنامه انقلاب اسلامی یاد کرد.

به گزارش کارمند شمال،

آیت‌الله نورالله طبرسی در پیامی به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اظهار کرد: خبر درگذشت ناگهانی حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکی از تأثرانگیزترین خبرهای پس از ارتحال امام راحل بوده که انصافاً موجی از غم و اندوه را در سراسر کشور و ازجمله در خطه شهیدپرور مازندران به راه انداخته و مردم مؤمن و ولایتمدار ما را عمیقاً متأثر کرده است.

در این پیام آمده است: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که یکی از ارکان رکین نظام جمهوری اسلامی و شناسنامه انقلاب اسلامی است، قطعاً یکی از بازوان توانمند امام راحل بوده و پس از ارتحال آن عزیز سفرکرده نیز ایفاگر همین نقش بی‌بدیل برای مقام عظمای ولایت بوده است.

پیام غم‌انگیز و حکیمانه مقام معظم رهبری که حاکی از یک علاقه طرفینی و رابطه دوسویه مبارزاتی و تبادل اندیشه بوده، دقیقاً بیانگر عمق تأثیرگذاری این یار دیرین در شکل‌گیری و تداوم آرمان‌های نظام مقدس و ولایی جمهوری اسلامی است.

هاشمی رفسنجانی همان کسی است که امام راحل، زنده‌بودن وی را به زنده‌بودن اسلام ربط داده و رهبری عزیزمان نیز صراحتاً اعلام می‌دارد که هیچ‌کس برایش هاشمی نمی‌شود و در همین پیام تسلیت نیز ضمن اشاره بر هوش سرشار و صمیمیت بی‌بدیل ایشان، فقدان ایشان را پایان نسل شخصیت‌هایی می‌داند که همانند او در همه نشیب‌ها و فرازها با او یار و همراه بوده‌اند.

مبارزات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، سختی‌ها، زندان‌ها و شکنجه‌های جان‌فرسا در سیاهچالهای رژیم ستم‌شاهی را کسی نمی‌تواند انکار کند و در همین راستا محبت و علاقه امام راحل نیز به ایشان غیرقابل‌انکار باقی خواهد ماند.

خدمات حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در همه سمت‌های پس از انقلاب، از مجلس خبرگان قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، دفاع مقدس، شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی انقلاب اسلامی، نماز جمعه تهران، ریاست محترم جمهوری اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام بر هیچ‌کدام از ما پوشیده نبوده و نخواهد ماند و ازاین‌رو ما فقدان جبران‌ناپذیر ایشان را مصیبتی بزرگ برای نظام و جامعه خود تلقی می‌کنیم.

این‌جانب ضمن عرض تسلیت درگذشت ایشان به محضر رهبری معظم انقلاب، خانواده ایشان و مردم شریف، تأکید می‌کنم که مراسم منتسب به ایشان باید همانند مواضع صریح ایشان، مظهر وحدت و همدلی همه طیف‌های خودی و منتسب به‌نظام و ولایت شده و نگذاریم که دشمن به اقتدار سیاسی نظام و وحدت عمومی جامعه خدشه‌ای وارد کند.

در پایان از همه مردم بخصوص مردم ولایتمدار مازندران انتظار می‌رود تا با شرکت در مراسم منتسب به این عزیز سفرکرده، دین خود را ادا کرده و نشان دهند که مردم ما هموار ه ممنون دار زحمات خادمان خویش‌اند.

بلاغ

برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما