سه شنبه ۸ فروردین ۹۶ - March 28, 2017

کدخبر : 38463
سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ - ۶:۳۵

یک عذرخواهی و سوءاستفاده‌هایی که می‌شود علی احسانیان

یک عده آنچه که بعد از انتخابات اتفاق افتاد ، آن ظلمی که به مردم شد ، آن ظلمی که به نظام اسلامی شد ، آن هتکی که از آبروی نظام در مقابل ملت‌ها به وسیله، این‌ها همه را نادیده می‌گیرند و فرضا فلان حادثه را ، زندان کهریزک را قضیه اصلی دوران بعد از انتخابات تا امروز قلمداد می کنند؛ این خودش یک ظلم دیگر است!!
 کارمند شمال، این نوشته بدون آن که قصد دفاع از شخص حقیقی یا حقوقی خاصی را داشته باشد ، صرفا جهت پاسخ به بعضی از مسائل به رشته تحریر در آمده است.

ادعای جناب کروبی در رابطه با قضایای کهریزک و اتفاقات مربوط به تجاوز به زندانیان نه تنها هیچگاه اثبات نشد، بلکه به گزارش بسیاری از خبرگزاری‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب، در ۲۸ مرداد ۹۴، محمد رضا کشکولی قاضی پرونده‌ی سعید مرتضوی (دادستان سابق تهران) در رابطه با اتهام معاونت در قتل و گزارش خلاف واقع از سوی مرتضوی، بیان داشت که وی از اتهام‌های مزبور تبرئه شده است .

اما این پایان کار مرتضوی نبود، خانواده محسن روح‌الامینی (یکی از فوت شدگان حادثه کهریزک)، همچنان شکایت خود را از او درباره مباشرت در قتل پیگیری کردند تا مرتضوی در تاریخ ۹ شهریور ۹۵ در شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حضور یابد، اما همچنان هیچ حکمی از سوی دادگاه تجدید نظر مبنی بر محکومیت مرتضوی صادر نگشته و مجرم بودن وی در این زمینه به اثبات نرسیده است.

در بحث عذرخواهی مرتضوی؛ ضمن اینکه عذر خواهی را جبران جرمی که رخ می‌دهد، نمی‌دانیم معتقدیم این مدعیان باید پاسخ دهند که چطور ادعای کروبی مبنی بر جرمی در گوشه‌ای از کشور، که اثبات نشد، در کنار ادعای بزرگ تقلب ۱۱ میلیونی، که نه تنها هیچ گاه اثبات نشد، بلکه برگه‌ای سند نیز برای اثباتش افشا نشد، چگونه مورد سکوت جریان اصلاح‌طلب به‌علامت تایید این ادعاها قرار گرفت، تا آبروی کشور و نظام اسلامی چوب حراج بخورد!.

اگر این پرسش مهم، همچنان لاینحل بماند، طبیعتا پرسش بعدی و مهم‌تر این خواهد بود که جنایت (اثبات نشده) مرتضوی سنگین‌تر است یا آن کسانی که به دروغ بر احساسات پاک مردم سوار شدند تا مقاصد سیاسی خود را تامین کنند؟!

“یک عده آنچه که بعد از انتخابات اتفاق افتاد ، آن ظلمی که به مردم شد ، آن ظلمی که به نظام اسلامی شد ، آن هتکی که از آبروی نظام در مقابل ملت‌ها به وسیله‌ی، این‌ها همه را نادیده می‌گیرند و فرضا فلان حادثه را ، زندان کهریزک را قضیه اصلی دوران بعد از انتخابات تا امروز قلمداد می‌کنند؛ این خودش یک ظلم دیگر است!! مسئله اصلی مسئله دیگری است. مسئله اصلی این است که مردم در یک حرکت عظیم در یک انتخابات خوب و پر شور و کم نظیری حضور پیدا کردند و این رای بالا را توی صندوق‌ها ریختند . هشتاد و پنج درصد شوخی است؟!

انتخابات ۸۸، نظام را، که طی یکی دو سال قبل از انتخابات۸۸ به همراه  پیشرفت‌های پی در پی اقتصادی و علمی و سیاسی و امنیتی و بین‌المللی، موقعیت برتری در سطح جهان به دست آورده بود، به استحکام مقتدرانه‌ای رسانده بود، که بناگاه  مشاهده می‌کنیم یک حرکتی صورت می‌گیرد برای نابود کردن این حادثه افتخارآمیز! مسئله اصلی این است❗️” (رهبر معظم انقلاب ۴ شهریور ۱۳۸۸ دیدار هزاران نفر از دانشجویان،نخبگان علمی-فرهنگی دانشگاه ها)

مجددا تاکید می‌کنیم که در پی دفاع از شخص خاص یا تطهیر کسی نیستیم ، اما به نظر می‌رسد برخی از فرصت‌طلبان در پی سوء استفاده از عذرخواهی صورت گرفته از سوی مرتضوی هستند و به این وسیله به دروغ پراکنی و تهمت زنی و تشویش اذهان عمومی می‌پردازند تا به اهداف سیاسی خود دست پیدا کنند.

 بلاغ
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما