پنج شنبه ۲۱ بهمن ۹۵ - February 9, 2017

کدخبر : 37346
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
رئیس اداره سنجش اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش مازندران

تمامی سوالات نهایی با کتاب درسی مطابقت دارد

رئیس اداره سنجش اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش مازندران گفت: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد تمامی سوالات نهایی با کتاب درسی مطابقت دارد.
به گزارش کارمندشمال، مدتی است که بحث اعتراضات دانشآموزی نسبت به سخت بودن سئوالات امتحان نهایی سال سوم در کشور شروع شد. تهرانی‌ها شروع کننده این اعتراضات بودند و در برخی از شهرها این موج نسبت به عملکرد مسئولان آموزش و پرورش ایجاد شد.
خبرگزاری ایسنا مازندران در خبری از اعتراض دانش آموزان مازندران نسبت به سختی امتحانات خبر داد.این رسانه در متن خبر خویش درباره محل و زمان اعتراضات اشاره‌ای نداشت، اما در عین حال با ارتباطی که از رئیس اداره سنجش اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش مازندران منتشر کرد، آورده است: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد تمامی سوالات نهایی با کتاب درسی مطابقت داشته، اما اعتراضی تاکنون مستند به این اداره‌کل ارسال نشده است.

جعفر عموزاد افزود: در بررسی‌های انجام شده بر روی سوالات نهایی سال سوم، تمامی سوالات از کتاب درسی بوده است.

وی ادامه داد: در اداره سنجش اداره‌کل آموزش‌‌‌‌وپرورش استان، ضریب دشواری آزمون‌ها را مورد سنجش قرار می‌دهند و تا این لحظه هیچ‌گونه عدم تطابق با کتاب در سوالات وجود نداشته است.

رئیس اداره سنجش اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش استان با اشاره به اینکه دو نمره از سوالات به صورت فرادانشی و مفهومی است، اضافه کرد: از اوراق تصحیح شده درس شیمی ۹۴ درصد قبولی این درس در استان گزارش شده پس نشان دهنده دشواری سوالات نیست.

وی با اشاره به قبولی ۹۵ درصدی دانش‌آموزان در درس دین‌و‌زندگی گفت: میانگین قبولی دانش‌آموزان سال سوم متوسطه در امتحانات نهایی در استان مازندران امسال ۹۲ درصد بوده که نسبت به سال گذشته وضع مطلوب‌تر است.

عموزاد بیان کرد: سوالات نهایی در کشور طراحی و پس از امتحانات در استان‌ها بررسی خواهد شد و در صورت مغایرت به سازمان آموزش و پرورش کشور اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد: تاکنون هیچ دبیر و یا دانش‌آموزی مستنداتی مبنی بر وجود سوالات خارج از کتاب در امتحانات نهایی سال جاری به این اداره اعلام نکرده است و کارشناسان سنجش نیز به این نتیجه نرسیده‌اند.

مطالب مرتبط
دیدگاه شما