پنج شنبه ۳۰ دی ۹۵ - January 19, 2017

کدخبر : 37076
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۹
اجرای طرح‌های هادی روستایی شاید وقتی دیگر

روند قطره چکانی تخصیص اعتبار طرح های هادی روستایی در کشور

روند کند اختصاص اعتبار به طرح‌های هادی روستایی که مورد گلایه مردم است با کندی اعتبار مواجه است.
به گزارش کارمندشمال، اجرای طرح هادی روستایی چند سالی است که در کشور شروع شده و طولانی شدن اجرای این طرح‌ها مورد گلایه بسیاری از مردم است.
مسئولان و متولیان طرح‌های هادی متعقدند که با اجرای طرح‌های هادی نظم خاصی در ساخت و ساز روستاها حاکم شده از طرفی شکل و بافت روستاها نیز حفظ می‎شود.اما از طرفی طرح‌های هادی روستایی با کندی پیشرفت مواجه هست و به همین دلیل نارضایتی از این بابت در بین روستائیان به دلیل طولانی شدن مدت زمان اجرای طرح وجود دارد.

طرح‌های هادی از زمان اجرا در روستا تا پایان و تکمیل نهایی ممکن است ۱۰ سال هم به طول بیانجامد ولی ظوابط اجرای این طرح از زمان کلنگ زنی در روستاها حاکم می‎شود به همین دلیل برخی از روستائیان چندان رقبتی به اجرای این طرح در روستاها ندارند.

عدم اجرای به موقع طرح‌های هادی از سئوالاتی بود که خبرنگاران در روز حضور مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از معاون عمران روستایی بنیاد مسکن مطرح شد.

البته پاسخ از قبل قابل پیش بینی بود، که کمبود اعتبار راحت ترین پاسخی که مسئولان به آن به راحتی اذعان می‎کنند.

اما محمدرضا شاملو درباره روند طولانی شدن اجرای طرح‌های هادی روستایی در کشور اظهار کرد: برای اجرای طرح‌های هادی روستایی و نیز زودتر به نتیجه رسیدن این طرح‌ها سالانه دو میلیارد و پانصد میلیون اعتبار نیاز است.

وی خاطر نشان کرد: اعتبارها سالانه ابلاغ می‎شود ولی در زمان تخصیص با مشکل مواجه می‎شویم.

معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن خاطر نشان کرد: در صورتی که روتین اعتبار دو میلیارد و پانصد میلیون تومان به صورت سالیانه در اختیار ما قرار گیرد طی ده سال آینده همه طرح‌های هادی روستایی در دست اجرا به بهره برداری می‎رسد.

وی خاطر نشان کرد: با این روند اعتبار نیاز به ۵۰ سال زمان برای اجرای این طرح داریم.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن در عین حال خاطر نشان کرد: روستاها باید به صورت ویژه دیده شوند به این دلیل که روستاها یکی از پایه‌های اصلی و ستون اقتصاد مقاومتی هستند و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

مطالب مرتبط
دیدگاه شما