یکشنبه ۶ فروردین ۹۶ - March 26, 2017

کدخبر : 36067
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۹:۵۰
منتخب راه‌یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه قائم‌شهر:

اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی متناسب با هر حرفه‌ای متفاوت است

منتخب راه‌یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس دهم از حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌ شمالی گفت: اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی، متناسب با هرحرفه‌ای متفاوت است.

به گزارش تابناک مازندران، سید علی ادیانی‌راد که به دور دوم انتخابات حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار سیمرغ و سوادکوه‌شمالی راه پیدا کرده است، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هر کاری اقدام و عمل متناسب با خود را دارد و در کار نمایندگی اقدام و عمل پا کردن کفش دولت و انجام کارهای اجرایی نیست بلکه عمل‌گرایی در حوزه قانون‌گذاری و نظارت بر حُسن اجرای قانون است.اقدام و عمل

وی افزود: اقدام و عمل در حوزه قانون‌گذاری یعنی نماینده مجلس صادقانه به مردم بگوید چه تعداد تذکر، هشدار، استیضاح، تحقیق و تفحص، موافقت، مخالفت و یا پیشنهاد داشته است.

منتخب راه‌یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس دهم از حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی یادآور شد: در مجلس هشتم به‌عنوان ۱۰ نماینده برتر با یک‌هزار و ۸۱۶ دقیقه اظهار‌ نظر انتخاب شدم درحالی‌که برابر اسناد رسمی مجلس، ۱۲ نماینده کنونی مازندران طی سه سال نمایندگی تنها یک‌هزار و ۶۷۷ دقیقه اظهار‌ نظر داشتند.

ادیانی‌ با اشاره به اینکه یک نماینده باید حضور عالمانه، قوی، مقتدر و محکم در فرآیند قانون‌گذاری داشته باشد، افزود: خانه ملت به انسان‌های کارآمد و افرادی که دارای ظرفیت‌های اجرایی در بحث‌های کلان و راهبردی هستند، نیازمند است.

وی با بیان اینکه مجلس خانه ملت بوده نه خانه احزاب و به افراد حزبی نیاز ندارد، اضافه کرد: نمایندگان مجلس باید فراتر از حزب و جناح ظرفیت داشته باشند و حزبی و جناحی محض نباشند چراکه پدیده قانون‌گذاری و حسن نظارت بر اجرای امور کشور قطعاً با عینک جناحی هم به ضرر حزب و شخص و هم به ضرر حوزه انتخابیه و استان است.

داوطلب نمایندگی قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جنس پارلمان ما و جنس کار نمایندگی مجلس باید مبتنی بر دو قاعده قانون‌گذاری و اعمال نظارت باشد و افرادی را می‌طلبد که از یک ظرفیت ملی، فراحزبی و فراجناحی برخوردار باشند.

ادیانی‌راد خاطرنشان کرد: خاستگاه آرای یک نماینده، یک منطقه و یک حوزه است، اما در عمل، رویکرد و جهت‌گیری‌ها تنها برای مردم آن حوزه یا استان نیست بلکه نماینده ملت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نماینده ملت نباید جناحی باشد، اضافه کرد: نماینده باید ملی و دینی فکر کند و به اعتلای کشور بیاندیشد.

منتخب راه‌یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس دهم از حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در پایان گفت: اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی، متناسب با هر حرفه‌ای متفاوت است و اجرای دقیق وظایف مبتنی بر رعایت حقوق مردم و خدمت صادقانه باشد.

 

مطالب مرتبط
دیدگاه شما