سه شنبه ۸ فروردین ۹۶ - March 28, 2017

کدخبر : 33616
سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۴:۵۲

گلایه مهاجم پیشین تیم ملی و استقلال از فدراسیون و انتخاب دایی به عنوان بهترین مهاجم نوک پس از انقلاب

در برنامه نود مهاجم پیشین تیم ملی و استقلال از اینکه در فدراسیون فوتبال کسی او را نمی شناسند گلایه کرد و علی دایی نیز در نظر سنجی بهترین مهاجم نوک پس از انقلاب شد.

به گزارش کارمندشمال، در ابتدای برنامه این هفته ۹۰ مثل هفته‌های گذشته سوال پیامکی پخش شد که اختصاص به بهترین مهاجم نوک فوتبال ایران پس از انقلاب داشت که ۸ گزینه در آن قرار داشتند.

فردوسی

۱-  کریم باوی ۲۴ بازی ملی و ۱۰ گل
۲-  فرشاد پیوس ۳۶ بازی ملی و ۲۰ گل
۳-  علی دایی ۱۴۹ بازی ملی ۱۰۷ گل
۴-  حمید علیدوستی ۲۷ بازی ملی و ۱۳ گل
۵-  رضا عنایتی ۳۹ بازی ملی و ۸ گل
۶-  علی اصغر مدیر روستا ۳۲ بازی ملی و ۹ گل
۷-  صمد مرفاوی ۳۲ بازی ملی و ۱۰ گل
۸-  وحید هاشمیان ۵۳ بازی ملی و ۱۵ گل

قسمت بعدی برنامه اختصاص به پخش دیدارهای ۳ نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا و حواشی آن داشت در همین راستا آنالیز برنامه نود هم به بررسی دلایل موفقیت نمایندگان ایران در نخستین بازی‌های خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا داشت.

یکی از بخش‌های جالب برنامه نود اختصاص به مصاحبه گزارش‌گر این برنامه با اکبر کارگر جم، مهاجم سال‌های پیشین استقلال داشت. وی در این مصاحبه در پاسخ به این پرسش که فوتبالش را از کجا شروع کرد، گفت:  فوتبال را از زمین خاکی شروع کردم و به تیم‌های بزرگسالان به راه آهن و استقلال رفتم. قهرمانی جام ملت‌های آسیا، قهرمانی جام میلز و حضور در المپیک و … از افتخاراتی بود که در این مدت توانستم به همراه هم تیمی‌هایم کسب کنم.

وی در مورد گلی که به سوریه زد و گل سال ۱۳۵۲ در آسیا شده بود اظهار داشت: توپ از سمت راست روی دروازه ارسال شد و در سمت چپ صاحب توپ شدم و با دریبل مدافع حریف با شوت توپ را به دروازه حریف وارد کردم.

کارگر جم در مورد بیماری ای که این روزها با آن دست و پنجه نرم می‌کند تاکید کرد: سال گذشته دچار بیماری شدم و مدت یک سال است که شیمی درمانی می‌کنم. به لطف خدا بهبودی ام را به دست آوردم و اکنون نیز تحت نظر دکتر سلیمی هستم.

مهاجم سال های دور استقلال افزود: در این مدت یکی دو بار به همراه علی جباری به باشگاه استقلال رفتم و با  فتح الله زاده دیدار کردم. ایشان گفتند مخارج درمان مرا می‌دهند اما خدا را شکر از طریق صندوق پیشکسوتان آن را تهیه کردم و دوستان و رفقا هم کمک زیادی کردند البته در فدراسیون فوتبال البته فکر کنم کسی مرا نشناسد و به همین دلیل سراغی از ما نگرفتند.

قسمت بعدی برنامه به تقویم نود اختصاص داشت و پس از آن علی کفاشیان، میهمان برنامه بود که فردوسی‌پور در خصوص موضوعات مختلف به گفت‌ و گوی تفصیلی با او پرداخت.

یکی از گزارش‌های قابل توجه برنامه ۹۰ اختصاص به گزارشی داشت که از زمین آکادمی ملی المپیک که در اختیار تیم ملی قرار دارد و اکنون به چالشی بین کی‌روش و فدراسیون فوتبال تبدیل شده داشت. پرهیزکار در مورد وضعیت چمن آکادمی ملی المپیک که در اختیار تیم ملی قرار دارد اظهار داشت: زمین آکادمی همانطور که کاملا مشخص است شرایط برگزاری تمرین را ندارد و ما به دنبال ترمیم آن هستیم. پیش از سال ۹۵ کار خاکبرداری را آغاز خواهیم کرد. هزینه کاشت این زمین حدود ۲ میلیارد خواهد بود.

میهمان دوم برنامه نود، مهدی ترابی، پدیده این‌ روزهای تیم ملی و سایپا بود و پس از آن نیز وضعیت لژیونرهای فوتبال ایران مورد بررسی قرار گرفت. در بخش دیگر برنامه گزارشی از مرگ دلخراش علی اکبر داستانی مربی بدنساز تیم نفت تهران در تمرین روز گذشته این تیم پخش شد. پس از آن از ۹۰ تا ۹۰ شامل حواشی یک هفته گذشته فوتبال کشور بود.

در ادامه برنامه دوربین نود در آیتمی ویژه به فرانکفورت رفت و به زندگی حرفه ای احسان حاج صفی، بازیکن لژیونر فوتبال ایران در تیم FSV فرانکفورت و حضور  وی در رقابت‌های لیگ دو آلمان پرداخت. قهرمانی تیم شهرداری سیرجان در لیگ برتر بانوان گزارش بعدی نود این هفته بود. در بخش پایانی برنامه نیز علیرضا منصوریان روی خط برنامه آمد و به تشریح دلیل و چگونگی فوت مرحوم علی‌اکبر دارستانی در تمرین روز دوشنبه نفتی‌ها پرداخت.

در پایان برنامه نیز نتایج نظر سنجی اعلام شد که یک میلیون و چهارصد و چهل و دو هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کردند که  علی دایی با کسب ۷۳،۴ درصد آرا عنوان بهترین مهاجم نوک پس از انقلاب را کسب کرد و به عنوان آخرین بازیکن به ترکیب تیم منتخب بازیکنان پس از انقلاب راه یافت و فرشاد پیوس با ۱۰،۷ درصد دوم شدو راهی تیم ذخیره‌ها شد. پس از این دو نفر رضا عنایتی با ۵،۴ درصد سوم شد.

مطالب مرتبط
دیدگاه شما