پنج شنبه ۲۴ فروردین ۹۶ - April 13, 2017

کدخبر : 32517
جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۵:۴۷
معاون امور دام جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

رتبه هفتم ایران در تولید طیور

معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: ایران رتبه هفتم تولید طیور دنیا را به خود اختصاص داده است.

به گزارش کارمندشمال، علیرضا عطایی‌نژاد امروز در آیین افتتاح مزرعه مرغ مادر گوشتی در روستای گلکا مرزن‌آباد با اشاره به اینکه ۹۸ درصد سرزمین ما با حوزه کشاورزی مرتبط است، اظهار کرد: از مراتع تا پرورش ماهی در قفس و در دریا با جهاد کشاورزی در ارتباط مستقیم است.

مرغ

وی کشاورزی را به عنوان یکی از مشاغل مستحب دانست و گفت: طرح‌های کشاورزی مانند چشمه جوشانی است که مشاغل زیادی را با خود همراه می‌کند و در بخش تولیدات مرغ مادر تا به دست مصرف کننده برسد فواید زیاد دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران از طرح ها و پروژه هایی چون تولید جوجه های یک روزه به عنوان طرح های پشتیبان و مادر سایر طرح ها یاد و بیان کرد: در کشور ۲۰ هزار واحد گوشتی فعال است که ۲ هزار و ۳۰۰ واحد در مازندران فعالیت دارند که نیاز دارند جوجه های آنها از چنین پروژه‌هایی تامین شود.

عطایی‌نژاد تصریح کرد: ایران رتبه هفتم  دنیا در تولید طیور را به خود اختصاص داده است و مدعی رتبه ششم نیز هست، در حالی که در گذشته جایگاهی نداشت و همه اینها به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون شهدا به دست آمد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه مرغ مادر گوشتی ظرفیت تولید ۲۵ هزار قطعه جوجه را دارد، افزود: این پروژه برای ۲۸ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌زایی کرده است.

این مسئول به کیفیت مطلوب مرغ‌های گوشتی مازندران در مقایسه با کشورهای دیگر اشاره کرد و گفت: اگر این کیفیت ادامه یابد و با توجه به شرایط کنونی راه‌های بازار صادرات گشوده شود می‌توان ۵۰ درصد از این تولیدات را افزایش داد.

عطایی نژاد با بیان اینکه سال گذشته ۱۰۰ هزار تن صادرات مرغ از مازندران صادر شده است، تصریح کرد:

توان صادراتی مازندران بیش از این مقدار است اما باید زیرساخت‌های لازم جهت افزایش تولید فراهم شود.

ایسنا

مطالب مرتبط
دیدگاه شما