یکشنبه ۶ فروردین ۹۶ - March 26, 2017

کدخبر : 31216
چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۰
جانشین عقیدتی سیاسی ستاد فرماندهی کل قوا:

تشابه اقدامات فتنه گران با اقدامات بنی امیه در دوران امام حسین(ع) / برخی‌ها ندای شوم شورای رهبری را سر می دهند

جانشین عقیدتی سیاسی ستاد فرماندهی کل قوا گفت: تشابه اقدامات فتنه گران با اقدامات بنی امیه در دوران امام حسین(ع) تنها تفاوت فتنه 88 با آن دوران در این بود که مردم با خواص ناآگاه همراه نشدند و با قوت و قدرت در کنار ولایت فقیه قرار گرفتند.

به گزارش کارمند شمال، حجت الاسلام والمسلمین سید ضاءالدین آقاجانپور در برگزاری حماسه ۹ دی در مرکز استان مازندران و در مجتمع اهل بیت ساری، اظهار کرد: ولایت فقیه بحث جدا نشدنی اسلام است، اسلام بدون ولایت فقیه فاقد معنی است، مدل اسلام بدون ولایت فقیه در کشورهای که فقط اسم اسلام را یدک می‌کشند در حال اجرا است.

اقاجانپور
وی تصریح کرد: اسلام بدون ولایت فقیه در حال حاضر در کشورهای عربستان، اردن،مصر و برخی دیگر از کشورها در حال اجرا است، در این کشورها نماز و عبادت خدا برگزار می شود ولی منویات اصلی اسلام که برائت از مشرکان و استکبار هست به خوبی اجرایی نمی‌شود.
جانشین عقیدتی سیاسی ستاد فرماندهی کل قوا در ادامه خاطر نشان کرد: دشمنی با ولایت فقیه از صدر اسلام نیز وجود داشت، زمانی که علی(ع) قرار بود توسط پیامبر به عنوان ولی فقیه معرفی شود عده ای از افراد طرح به شهادت رساندن پیامبر را برنامه ریزی کردند و حتی بعد از معرفی این امام همام به دنبال ایجاد تفرقه و نفاق در کشورهای اسلامی بودند و این جریان نیز تا دوران امام حسن عسگری(ع) نیز ادامه داشت.
وی با اعلام اینکه جریان فتنه در سال ۸۸ جایگاه ولایت فقیه را هدف گرفت: بیان داشت: در فتنه ۸۸ همه گروه‌ها و جریاناتی که با همدیگر در تعارض بودند ولی به دلیل برنامه پوشالی براندازی نظام با هم متحد شدند.
آقاجانپور یادآور شد: آمریکا، اسرائیل، برخی کشورهای اتحادیه اروپا، سلطنت طلب‌ها، منافقین و همه جریان‌های مخالف نظام با هم متحد شدند تا زمینه براندازی نظام را فراهم کنند.
جانشین عقیدتی سیاسی ستاد فرماندهی کل قوا با بیان اینکه تجلی قدرت خدا در فتنه ۸۸ به خوبی مشخص شد، افزود: فتنه ۸۸ به این دلیل فتنه بود که برخی از جریانات که در دوران انقلاب و دوران دفاع مقدس در کنار انقلاب اسلامی بودند در سال ۸۸ مقابل جریان انقلابی مردم قرار گرفتند و همراه سلطنت طلب‌ها و منافقین شده و از طرح براندازی نظام حمایت می کردند.
وی با اعلام اینکه حضور برخی از خواص در کنار فتنه گران باعث تردید مردم شده بود، بیان داشت: فتنه ۸۸ نشان داد که بصیرت یکی از لازمه انقلابی ماندن است، برخی از خواص به دلیل حفظ منافع مادی، حمایت از فرزندان ناآگاه و حتی ریاست طلبی تن به حمایت از جریان فتنه دادند و حتی از تریبون نظام جمعه نیز تلاش داشتند که برای به چالش کشاندن نظام استفاده کنند.

آقاجانپور در ادامه خاطر نشان کرد: مردم با بصیرت به خوبی ماهیت جریان فتنه را شناسایی کرده و حق را از باطل تشخیص دادند هر چند این اقدام بسیار سخت بود ولی ماهیت فتنه گران به خوبی مشخص شد.
وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس خبرگان رهبری و انتخابات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید در این انتخابات هوشیار باشیم و افراد با بصیرت را راهی مجلس کنیم.
این مسئول در پایان با اشاره به مطرح کردن طرح شوم شورای رهبری توسط برخی افراد تاکید کرد: ملت انقلابی و مسلمان ایران اسلامی به دشمن اجازه تعدی به جایگاه ولایت فقیه را نخواهند داد هر چند برخی جریانات ناآگاه سرمایه گذاری زیادی در برای فرستادن افراد منتسب به جریان خویش برای مجلس خبرگان رهبری و مجلس را در دستور کار قرار دادند.

وی درباره دلیل یوم الله بودن روز ۹ دی بیان داشت: تجلی قدرت خدا در مقابله با فتنه بزرگ به خوبی مشخص است، کسی نمی‌توانست پیش‌بینی کند که در کشور چه اتفاقی خواهد افتاد، در همان ایام فتنه تعدادی از افراد مومن و متدین می‌پرسیدند که چه طور می‌تواند اردوگاه مقابل اردوگاه فتنه گران باشد در حالی که بسیاری از افراد در دوران انقلاب اسلامی در کنار امام راحل قرار داشتند.
جانشین عقیدتی سیاسی ستاد فرماندهی کل قوا وی یادآور شد: حضور برخی از شخصیت‌های دوران انقلاب اسلامی یک سابقه تاریخی دارد و این اتفاق در دوران جمل برای علی(ع) هم پیش آمده بود.
وی بیان داشت: نباید حق با شخصیت‌ها شناسایی شوند، افراد و شخصیت‌ها در طول زمان و تاریخ در حال تغییر هستند، در این طور مواقع باید حق شناس بود و حق و باطل را باید به خوبی شناسایی کرد.
آقاجانپور گفت: فتنه ۸۸ به خاطر هوا و هوس، پیگیری مطالبات فرزندان، گرفتن مصونیت برای افراد خانواده و نیز سایر منافع دنیوی خواص را مجبور به همراهی با فتنه‌گران کرد.
وی بیان داشت: حاکمیت علوی اجازه تعدی به فتنه گران و نیز افراد زیاده خواه را نمی‌دهد و این موضوع به
جانشین عقیدتی سیاسی ستاد فرماندهی کل قوا ادامه داد: در دوران انتخابات قرار داریم، افرادی را انتخاب کنیم که در دوران مسئولیت به فکر حفظ منافع اسلام باشند.
آقاجانپور در پایان بیان داشت: برخی‌ها ندای شوم شورای رهبری را سر می دهند و فکر می کنند با راه پیدا کردن به مجلس خبرگان و مجلس می توانند به اهداف شوم خود دست پیدا کنند و حتی در این زمینه نیز قصد سرمایه گذاری را نیز دارند.

مطالب مرتبط
دیدگاه شما