پنج شنبه ۳۰ دی ۹۵ - January 19, 2017

کدخبر : 25820
یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۱
از ساماندهی مناطق آلوده استان چه خبر؟؟

قالی دست‌باف نوبنیاد ساری به زودی وارد بازار می‌شود

مناطق آلوده مازندرانی در حالی توسط نیروی انتظامی برای سوداگران مرگ ناامن شد که از حضور نهادهای اجتماعی در این محافل خبری نیست و پس از گذشت دو سال کمیته امداد طرح آموزش قالی باقی در نوبنیاد ساری را راه اندازی کرد.

به گزارش کارمند شمال، ساماندهی مناطق آلوده استان مازندران یکی از دغدغه‌های جدی مسئولان قبلی استان مازندران بود و چندین تحرک نیز در این مناطق انجام شد ولی ظاهرا اثر گذار نبود.

قالیبافی

پس از حضور مسعود جعفری نسب به عنوان فرمانده انتظامی مازندران نا امن کردن مناطق آلوده در برنامه کاری متولیان قرار گرفت و یکی از مناطقی آلوده که مورد توجه اراذل و اوباش بود منطقه آلوده نوبنیاد ساری بود.

منطقه نوبنیاد ساری پس از حضور نیروی انتظامی منطقه ناامن، برای افراد دارای مشکل اجتماعی شد، تردد در این منطقه کنترل می‌شد تا جایی که به قول متولیان و دست اندرکاران انتظامی در سال ۹۲ منطقه امن اعلام شد.

پس از حضور نیروی انتظامی انتظار این بود که مسئولان استانی برای کاهش معضلات اجتماعی در این منطقه و سایر مناطقی که به قول خودشان پاک سازی کردند حضور پیدا کنند.

دو سال پس از پاکسازی ،کمیته امداد ساری به فکر برپایی دار قالی در این منطقه افتاد و ۳۰ نفر از اهالی منطقه تحت آموزش قرار گرفتند.

طبق اعلام رئیس کمیته امداد ساری مقرر شد که این افراد پس از آموزش دار قالی در اختیار آنها قرار گیرند و حداقل بتوانند ممر درآمدی برای خودشان داشته باشند.

این اقدام هر چند دیر، کمیته امداد در این مناطق را به فال نیک گرفته و انتظار است که مسئولان و متولیان و سایر دستگاه‌های اجرایی مانند نیروی انتظامی و کمیته امداد در این حوزه دغدغه داشته و با حضور خویش نسبت به کاهش معضلات اجتماعی در این مناطق اقدام کنند.

 

مطالب مرتبط
دیدگاه شما