پنج شنبه ۳۰ دی ۹۵ - January 19, 2017

کدخبر : 25215
سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱:۲۷

برترین و عجیب ترین مهد کودک‌

برترین و عجیب ترین مهد کودک‌های را در این گزارش مشاهده کنید.

 

به گزارش کارمند شمال؛برترین و  عجیب ترین مهد کودک‌های  را در این گزارش مشاهده کنید.

مهد کودک زرافه (Crèche de la Girafe)
ساخت این مهد کودک که در حومه غربی پاریس قرار دارد در سال ۲۰۱۲ به پایان رسید. هدف از طراحی این ساختمان ایجاد نمایی برگرفته از تخیلات کودکانه بود. این ساختمان به صورت زرافه ای است که توسط دیوارهایی احاطه شده است. البته در دیگر بخش های ساختمان نیز از مجسمه حیوانات استفاده شده است. مثلا در زمین بازی یک خرس قطبی و جلوی ساختمان یک کفشدوزک قرار دارد. بچه برای رفتن به سر کلاس از لابه لای پاهای بلند زرافه عبور می کنند.

اخبار,اخبارگوناگون ,عجیب ترین مهد کودک‌ها

مرکز آموزشی گرانادا در اسپانیا
در سال ۲۰۱۰، معمار اسپانیایی آلخاندرو مونوز میراندا با ترکیب خارق العاده ای از فضا، نور و رنگ طراحی زیبایی را برای این ساختمان ارائه کرد. شیشه های رنگی فضایی تخیلی و خیره کننده را برای آموزش بوجود می آورند. طراحی زمین بازی در راستای کمک به فرایند آموزش صورت گرفته است. محوطه این ساختمان بخش های مختلف مثا سالن ورزشی، کلاس های درس و آشپزخانه را به وسیله راهروهای رنگی به هم مرتبط می کند و به لطف پارتیشن های سیار می توان فضا را برای گردهمایی های بزرگ تر تنظیم کرد.

اخبار,اخبارگوناگون ,عجیب ترین مهد کودک‌ها

مهد کودک فوجی در توکیو
ساخت این مهد کودک در غرب توکیو در سال ۲۰۰۷ آغاز شد و ظاهر آن مانند یک خانه درختی است. در این ساختمان سعی شده از صندلی استفتده نشود و بچه ها به دور از روش های سنتی پشت میز نشینی در محوطه جست و جو کنند.

اخبار,اخبارگوناگون ,عجیب ترین مهد کودک‌ها

مهدکودک فاگر بورگ در اُسلو، نروژ
ساخت این بنا که در سال ۲۰۱۱ به پایان رسید دارای شکلی غیر معمول و پنجره های نامنظم است که خود در ایجاد محیطی شاد و مفرح و تاثیر مثبت روی پیشرفت کودکان بسیار موثر است. این ساختمان ۴ کلاس دارد: دو تا برای کودکان ۱- ۳ سال و دو تا برای ۳-۶ سال.

اخبار,اخبارگوناگون ,عجیب ترین مهد کودک‌ها

مهد کودک اِلز کالِرز در بارسلونا، اسپانیا
این بنا در سال ۲۰۰۲ کامل شد و در طراحی بسیار ساده آن از رنگهای بساری استفاده شده است که به محیط اطراف ان رنگ زندگی داده است. ترکیب دیوارهای شیشه ای رنگی و راهروها و طراحی ارتفاع ساختمان متناسب با زاویه دید کودکان از ویژگی های این بنای زیبا است.یک ماه گذشته اگر هر روزنامه پرتیراژ و سایت‌های خبری را باز کرده باشید با یکی از آگهی‌های فروش فوری، نقدی، شرایطی و غیره شرکت‌های واردکننده خودرو مواجه شده‌اید. این موضوع با نزدیک شدن به توافق ژنو پررنگ‌تر شده و به یکباره قحطی خودروهای خارجی و امتناع از فروش شرایطی شرکت‌های وارد‌کننده به سر آمده است.

حالا این شرکت‌ها با منت نهادن بر سر مردم عرضه خود را بیشتر کرده‌اند، اما با وجود ارزان و تثبیت شدن نرخ دلار که بهانه این شرکت‌ها برای گران‌فروشی بود، روی قیمت نهایی آنها اثر نگذاشته است، یعنی شرکت‌های واردکننده همچنان با طمعکاری به دنبال فروش بیشتر با همان قیمت دو ماه پیش خود هستند.

اما در فضای مجازی کمپین تبلیغاتی از سوی مردم به راه افتاد که در نوع خود جالب است. بسیاری از کسانی که پای اخبار فروش فوری شرکت‌ها نظر می‌گذارند، خواستار تحریم خرید خودرو تا ارزانی شده‌اند. فرهنگ نخریدن جنس‌گران برای ارزان شدن تا مرز اعتدال در بسیاری از کشورها به صورت خودجوش جواب داده و اکنون مردم در بازار خودرو می‌خواهند همانند بازار آجیل و خشکبار ثابت کنند که این شرکت‌ها هستند که محتاج مردمند نه مردم محتاج آنان. اظهارنظر‌های جالبی که در فضای مجازی برای «نه» گفتن به پیشنهاد فروش خودرو مطرح شده حاکی از خشم مردم از احتکار و گران فروشی شرکت‌هاست.

اخبار,اخبارگوناگون ,عجیب ترین مهد کودک‌ها

 

مطالب مرتبط
دیدگاه شما